Finantsinspektsiooni saabus arvukalt taotlusi piiriüleste finantsteenuste pakkumiseks

04. juuni 2004, 16:56

Finantsinspektsioonile avaldanud on soovi Eestis piiriüleseid pangandusteenuseid pakkuda neli panka Saksamaalt, Austriast ja Suurbritanniast.

Pangandusteenustega tulevad siinsele turule EUROHYPO AG Saksamaalt, Raiffeisen Zentralbank Österreich Aktiengesellschaft Austriast, HSBC Bank Plc ja Rathbone Investment Management Limited Suurbritanniast.

Piiriüleseid kindlustusteenuseid soovivad Eestis pakkuma hakata Grazer Wechselseitige Versicherung Aktiengesellschaft ja Österreichische Kreditversicherung Coface AG Austriast, Great Lakes Reinsurance (UK) PLC, Converium Insurance (UK) Limited Markel International ja Insurance Company Limited Suurbritanniast.

Alates 1. maist on Euroopa Liidu (EL) lepinguriikide finantsasutustel soovi korral võimalik oma teenuseid osutada kõikides ELi liikmesriikides, kaasa arvatud Eestis. Eraldi tegevusluba finantsinspektsioonilt selleks taotlema ei pea. Küll aga peab piiriüleseid teenuseid pakkuda sooviv ettevõte informeerima sellest oma koduriigi finantsjärelevalvet, kes edastab vastavasisulise teabe finantsinspektsioonile. Piirülesete teenuste pakkumiseks võivad ELi liikmesriikide finantsasutused avada Eestis nii filiaali kui pakkuda teenuseid otse oma koduriigist. Järelevalvet piiriüleste teenusepakkujate üle teostab nende koduriigi finantsjärelevalve asutus.

Eestis piiriüleseid teenuseid pakkuvate ettevõtete nimekiri ning teenused, mida nad siin osutada võivad, on kättesaadav <#finantsinspektsiooni veebilehel=http://www.fi.ee>>. Nimekirja täiendatakse jooksvalt vastavalt laekuvatele sooviavaldustele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing