Suvi on õige aeg soojavõla tasumiseks

16. juuni 2004, 11:40

AS Kohtla-Järve Soojus korraldab viiendat aastat suvist võlgade sissenõudmiskampaaniat, teatas ettevõte.

Kampaania eesmärgiks on võlglastest klientidele meelde tuletada, et suvi on parim aeg tasuda talviseid küttevõlgu. Lisaks võlanõudeinspektoritele on töösse võlglastega kaasatud veel paljud ettevõtte töötajad, kes suvekuudel tuletavad võlglastele meelde nende kohustusi.

?2003. a. suvel tasuti võlgnevusi soojusenergia tarbimise eest 8,1 miljoni krooni ulatuses, käesolevaks suveks prognoosime laekumisi võlgade katteks ca 10 miljoni krooni ulatuses,? ütles AS Kohtla-Järve Soojus arveldus- ja võlaosakonna juhataja Hannes Niinepuu. ?Kui firmade, eramajade ja erastatud korterite puhul maksedistsipliin paraneb, siis Kohtla-Järve linnale kuuluvate korterite osas võlad hetkeseisuga ainult kasvavad. Linnale kuuluvate korterite võlgade kasvades paneb linnavalitsus raskesse olukorda antud majade korteriühistud,? lisas Niinepuu.

2003. a. sõlmiti soojusvõlglastega 2364 maksegraafikut, mille alusel laekus 3,5 miljonit krooni. 2004. a. 5 kuuga on sõlmitud 657 maksegraafikut ning laekunud 2,3 miljonit krooni.

Võlgnevuste mittelikvideerimise korral pöördub AS Kohtla-Järve Soojus kohtu poole. Viimase nelja aasta jooksul on kohtusse esitatud 716 hagi summas 7,3 milj. krooni.

Niinepuu sõnul rakendab AS Kohtla-Järve Soojus käesoleva aasta kevadest koos kohtusse andmisega ka võlglaste korterite arestimist hagi tagamiseks, mis suurendab täiendavalt võlglase jaoks kohtukulude summat 885 krooni võrra.

Suurte võlgnevuste tõttu on 10. juuni seisuga soojusvarustus katkestatud 38 paljukorterilises elamus. 1. juulil 2004. a. katkestatakse soojusvarustus kahes Kohtla-Järve Ahtme linnaosa 8-korterilises elamus. Neid maju, kes ei ole sügiseks oma võlgnevusi likvideerinud, uuel küttehooajal soojusvõrguga ei ühendata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing