EPL: Valuutapunkt müüs turistile aegunud Inglise rahatähti

05. juuli 2004, 09:09

Londoni sõitnut tabas ebameeldiv üllatus, kui ta avastas, et on ostnud aegunud rahatähti.

Eestlasi ootas Londoni poes ees ebameeldiv üllatus, kui Eestis Tavidi valuutapunktis vahetatud 20naelased osutusid aegunuks ning müüja saatis nad panka rahatähti ümber vahetama, kirjutab Eesti Päevaleht.

Iga kuu lendab Eestist Inglismaale tuhandeid inimesi, kes on ka kõik potentsiaalsed valuutavahetajad. Heas usus ostis Londonisse õppima suundunud Kadri (22) Tavidi vanalinna kontorist kroonide eest viis Inglise 20-naelast.

Londoni poes ühega neist makstes tabas teda aga ebameeldiv üllatus, kui müüja saatis ta panka vana rahatähte uue vastu vahetama. ?Hoolimata sellest, et Inglismaal on ilma spetsiaalse veekindla turvakoodita naelad juba viis aastat maha kantud, vahetas Tavid mulle vanu naelu,? märkis Kadri.

Tavidi juhataja Kuno Rääk oli juhtunust ?okeeritud, sest nad on teadlikud võimalikest probleemidest Inglismaal vana rahaga ja neid enam ei väljasta.

?Meil on valuuta väljastamiseks väga ranged reeglid ja kui inimene peab välismaal kannatama vähematki ebameeldivust meie eksimuse pärast, siis tuleb tellerite seas korraldada sisejuurdlus,? ütles Rääk. ?Oleme vanu kupüüre klientidelt vastu võtnud, kuid neid välja ei müü. Täna aga ei julge oma pead pakule panna ja öelda, et selline eksimus ei võinud aset leida.?

Palju Londonis käinuna teab Rääk, et on tõesti poode, kus vanu kupüüre vastu ei võeta. ?Kui inimene on pidanud kannatama ja kaugele panka naelu vahetama minema, siis oleme valmis tema vaeva kompenseerima,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing