PM: Tallinna naabervallad kaaluvad kuiva seadust

07. juuli 2004, 09:21

Hiljemalt sügisel tahab lõviosa linnaäärseid valdu ühineda pealinna öise kuiva seadusega, kirjutab Postimees.

Viimsi valda pudeli järele sõitmine võib juba peagi mõttetuks muutuda, sest sealne vallavalitsus kaalub Tallinna kuiva seadusega liitumist. «Lõplikku otsust veel pole, sest meil on ainult kaks öist müügikohta ja mingit probleemi seni pole olnud,» ütles Viimsi vallasekretär Eda Ilves.

Viimsiga piirnev Jõelähtme vald on juba otsuse langetanud. 19. juulist on alkoholi jaemüük kella 23?7 keelatud. Ent isegi Tallinna edestas Saku vald, kust ei saa öösel alkoholi osta juba 1. maist.

«Erilist nurinat küll seetõttu kuulda pole, ehk vaid spordimehed kurtsid alul, et ei saanud enam trennist tulles õlut osta, sest meil on piirang juba kümnest õhtul,» rääkis Saku vallasekretär Karin Tenisson.

Öise müügi keelustamist on arutatud ka Harku vallas, ent sealgi jäi lõplik otsus sündimata, kuna kolme kauplusega vallas ei tundunud probleem nii tõsine.

«Ootame praegu, mida teised vallad teevad, kuid päris kindlasti oleme valmis keeluga kaasa minema,» sõnas Harku valla avalike suhete spetsialist Vesta Uuetoa.

Kui Rae vald ei ole keeluseadust veel arutanud, siis Kiili vallavanem Vambo Kaal on öise alkoholimüügi keelu vastu. «Sellest kellaaegadega mängimisest pole mingit erilist kasu,» ta. «See soodustab ainult salaviina levikut ja salajast öömüüki poodides, samuti tõuseb tuhast kunagine taksoviin.»

Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimees Andre Sepp avaldas lootust, et hiljemalt sügisel sünnib valdade ühine otsus, kas tuleb üldine keeluseadus või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing