PM: Üle 60 protsendi muusika-CDdest on piraatkoopiad

14. juuli 2004, 09:08

Hiljuti valitsusele esitatud ülevaates piraatluse olukorrast seisab, et viimastel aastatel pole piraatmuusika ja -filmide osas midagi paranenud.

Eesti autoriõiguste kaitse organisatsiooni tegevdirektori Ilmar Härgi hinnangul võib piraatluse taset filmi- ja videolevis hinnata 35 ja muusikatööstuses 60-65 protsendile kogukäibest. Piraatkoopiate osakaal interaktiivsete mängude turul aga küünib isegi 70 protsendini, kirjutab Postimees.

«Viimastel aastatel on piraatkoopiate leviku vastases võitluses seisak,» rääkis Härg. Viimane murrang oli 1999.-2000. aastatel, kui õnnestus panna piir Kadaka turul toimunud piraatplaatide lausmüügile.

Piraatkoopiaid levitatakse Härgi sõnul endiselt nii kaubanduskeskuste rendipindadel Lasnamäel kui ka sadama lähistel. Üha populaarsemaks muutub piraatlus läbi interneti. «Samuti jätkub piraatkoopiate müük käest kätte ning pakkumisi levitatakse meilidega,» rääkis Härg.

Enam müüakse piraattoodangut Tartus Anne ja Sepa turul, Harjumaal Paldiskis ja Kehras, Venemaa läheduse tõttu Ida-Virumaal ja Läti suure piraatluse tõttu ka Valgamaal.

Härgi sõnul käivad viimastel aastatel paljud inimesed ka Venemaalt CD-plaate ostmas, kuid ka seal üliodavalt suurtes muusikapoodides turustatavad plaadid on piraattoodang.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing