Venemaalt Alaska ostu rahastanud pank rahapesuskandaalis

20. juuli 2004, 12:30

Venemaalt Alaska ostu rahastanud USA Riggs Bank on rahapesuskandaalis.

Vene leht Pravda kirjutab, et USA üks prestii?emaid ja vanimaid panku ? Riggs Bank ? on lõpetamas oma eksistentsi. Riggs Bank laenas USA valitsusele 7,2 mln dollarit kullas rahastamaks Alaska ostu Venemaalt.

Panga kliendiks on olnud 21 USA presidenti.

6 mld dollarilise varademahuga Riggs Bank võetakse üle PNC Financial Services Groupi poolt. Tehing lõpetatakse tuleva aasta esimeses kvartalis.
Selle panga teenindada olevat kõige enam välismaiseid saatkondi ja diplomaatilisi missioone. Panga peakorter asub Valge Maja ja Riigikassa vastas.

Riggs Banki müügini viis see, et pank ei kontrollinud piisavalt raha päritolu, minnes vastuollu rahapesu regulatsiooniga. Rahapesu uurimist teostas USA Senat ja Riigikassa. Uurimise käigus leiti mitmeid rahapesualase regulatsiooni rikkumisi ? Saudi Araabia saatkonna raha, T?iili ekspresident Augusto Pinocheti ja Ekvatoriaal-Guinea presidendi Teodoro Obiangi raha.

Panga juhatuse liikmed kohtusid isiklikult 1994. aastal Pinochetiga T?iilis, kus diktaatorile pakuti konto avamist ja nõustamist kahe offshore firma loomisel Bahama saartel. 1998 aastal Pinocheti arreteerimise järel Londonis varjas Riggs infot tema kontode kohta nii USA kui Briti uurimisorganite eest. Pank muutis ka konto andmeid varjamaks neid omaniku omaste eest. Riggs Bank aitas T?iili diktaatoril võtta raha ja viia see teise panka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing