Elektritarbimine lõi Kalifornia osariigis uue rekordi

20. juuli 2004, 11:31

Rekord püstitati ilma, et see oleks langetanud oluliselt reserve ja toonud kaasa erakorralise seisukorra, teatas osariigi elektrivõrgu operaator.

Esmaspäeval kell 16:26 ulatus elektrinõudlus 44 042 megawattini. Eelmine rekord oli 12. juulil 1999 43 609 MW, kirjutas San Diego Union-Tribune.

'Kõige tähelepanuväärsem aspekt on see, et meil polnud peamist kuumalainet,? ütles osariigi elektrivõrgu operaatori ISO pressiesindaja Stephanie McCorkle.

Rekordi põhjustena toodi osariigis valitsenud kuuma ilma, paranevat majandust ja kiiret elanikkonna kasvu.

ISO kutsus kalifornlasi üles energiasäästlikkusele, kuna sel nädalal oodatakse Põhja-Kalifornias kuumalainet.

Kolme aasta eest kogesid osariigi inimesed elektrikatkestusi, kuna elektritootmine ei suutnud katta nõudlust ja elektrivõrguoperaatorid püüdsid meeleheitlikult importida elektrit teistest Lääneosariikidest.

Kalifornia ametivõimud panid elektrikriisi süü firmadele, kes olevat manipuleerinud elektrihindu üles. Nüüdseks on olukorda parandanud uute elektrijaamade ehitus, mis aitab katta tippnõudlust ja on vähendanud hoiatusi, kui reservid on madalad ja elektrikatkestused võimalikud.

ISO andis elektrijaamadele korralduse, et ei teostataks planeerimata hooldus- või remonditöid seni kuni temperatuur hakkab langema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing