Maksuhaldur koolitas rekordarvu maksumaksjaid

22. juuli 2004, 09:34

Maksu- ja tolliamet koolitas tänavu esimese kuue kuuga rekordarvu maksumaksjaid, teatas amet.

Aasta esimene pool oli maksu- ja tollialaste koolituste kõrgperiood, mil maksu- ja tolliametnikud korraldasid üle Eesti 188 koolitust, millest 129 olid maksualased ja 59 tollialased.

Kokku koolitati poolaasta jooksul 4000 maksumaksjat, kellest ligi 2800 maksualastes ja ligi 1200 tollialastes küsimustes. Eelnevatel aastatel on koolituste ja koolitatud maksumaksjate arv olnud pea poole võrra väiksem.

Peamised koolituspäevadel tutvustatud teemad olid uue käibemaksuseaduse rakendamine, tulumaksuseadus, Euroopa Liidu (EL) tolliseadustik ja Eesti tolliseadus, keskendudes kauba ELi staatusele, tollimaksu arvutamisele ja tolliformaalsustele laiemalt.

Esimesel poolaastal käivitati 12 suurt Euroopa Liidu infosüsteemi, millest olulisemad on käibemaksukohustuslase numbri kontrolli süsteem VIES, tariifsete meetmete süsteem TARIC ja aktsiisikaupade liikumise jälgimise süsteem SEED.

Olulisel kohal maksuhalduri tegevustes oli esimesel poolaastal e-deklareerimise kanalite tutvustamine. Aasta esimesel poolel kasutas elektroonilise tollideklaratsiooni e-tollimise kanalit ligi 46 protsenti tolliklientidest. E-maksuametis oli elektroonsete deklaratsioonide osakaal 63,5 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing