PM: Rahandusministeerium plaanib piirata nõukogudesse kuulumist

28. juuli 2004, 08:59

Rahandusministeerium kaalub riigiametnike nõukogudesse kuulumise piiramist, kuid nõukogudes tegutsevaile inimestele lisatasu maksmisest loobuda ei taha.

Ametnikele liikmetasude maksmisest ei taha ministeerium loobuda hoolimata tõsiasjast, et lõviosa riigilt oma põhipalka saavatest inimestest teeb nõukogu liikme tööd oma tööajal, kirjutab Postimees. Rahandusminister Taavi Veskimägi allkirjastas juuni keskel hoopiski määruse, millega sätestatakse riigi osalusega ettevõtete nõukogude palgatasemed.

Rahandusministeeriumi finantspoliitika osakonna juhi Veiko Tali sõnul seati uue määrusega tasudele piir, samas kui varem kehtinud korra järgi sõltusid nõukogu liikmete palgad miinimumpalgast ja kasvasid selle tõustes.

«Tasudest loobumist ei ole aga asjakohaseks peetud, sest see, et inimene käib oma tööajast nõukogus, ei saa vabandada põhitöö tegematajätmist,» põhjendas Tali.

Küll aga arutab rahandusministeerium võimalust piirata ühe ametniku erinevatesse nõukogudesse kuulumise arvu.

Näiteks kuulub rahandusministeeriumi juriidilise osakonna juhataja Alar Urm ministeeriumi kodulehel üleval olevate andmete kohaselt nelja ettevõtte nõukogusse: Eesti Loto, Imanta Hariduskeskuse, Eesti Posti ja Elektriraudtee nõukogusse. Eesti Loto tõi Urmile näiteks mullu iga kuu 4400 krooni palgalisa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing