EPL: Süvasadama ehitus venib ministeeriumi tõttu

28. juuli 2004, 09:03

Kuna keskkonnaministeerium keeldus osalemast Tallinna Sadama ning Eesti roheliste liikumiste leppes, võib protsess ikka kohtus jätkuda.

Keskkonnaministeeriumil riigiasutusena pole võimalik ega vajalik ühe osapoolena kokkuleppes osaleda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti roheline liikumine ja Tallinna Sadam on Eesti looduse fondi (ELF) juhatuse esimehe Toomas Trapido sõnul jõudnud suulisele kokkuleppele, kus öeldakse, milliseid uuringuid ja seireid tuleb teha ning et Saaremaale tuleb just kruiisisadam.

Ministeeriumi vaidlusi tekitanud keskkonnamõjude hindamise on rohelised liikumised kohtus vaidlustanud ning nüüd oleks võimalik asi kohtuvälise leppega lahendada. ?Seetõttu oleks vaja, et keskkonnaministeerium osaleks ka selles kokkuleppes, siis me saaks kaebuse tagasi võtta ning meie poolest võiks ehitamisega pihta hakata,? rääkis Eesti looduse fondi juhatuse esimees Toomas Trapido.

Ministeerium viitas kokkuleppes osalemast keeldudes erapooletusele ning märkis, et väljapakutud kujul väljuvat see ministeeriumi volituste raamidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing