PM: Saksa rahandusminister toetab maksukonkurentsi jätku euroliidus

30. juuli 2004, 09:30

Eestit külastanud Saksa rahandusminister Hans Eichel tõdes, et ELi arengu tagamiseks peavad oma maksusüsteeme muutma ka vanad liikmesriigid.

Saksamaa ja Prantsusmaa on viimasel ajal mitmel korral kritiseerinud Eesti ja teiste Euroopa Liiduga liitunud maade ettevõtlust soosivaid maksusüsteeme, süüdistades neid ebavõrdse konkurentsi tekitamises.

«Saksamaal ja Lääne-Euroopas ei pöörata tihti tähelepanu tõigale, et madalad maksumäärad ei tähenda tingimata madalat maksukoormust, kuna maksubaas on laiem,» ütles eile Tallinnas Eesti rahandusministri Taavi Veskimägiga kohtunud Eichel Postimehele.

Eichel sõnas, et Euroopa Liidu majandusliku konkurentsivõime tõstmiseks peavad liikmesriigid püüdlema ühise maksubaasi poole. «Ma arvan siiski, et äsja liitunud riigid peavad ette võtma vähem muudatusi kui need riigid, kes on juba kaua ELis olnud,» lisas ta.

Eichel ütles eile, et ühisturuna toimivas Euroopa Liidus ei saa ettevõtted nõustuda sellega, et igas liikmesriigis kehtib oma maksusüsteem. «See räägib ühtse maksusüsteemi poolt,» märkis ta, «aga konkurents maksumäärade vahel säilib ka edaspidi ja selle vastu pole Saksamaal midagi.»

Küll on aga võimalik ka ettevõtete maksustamise osas teatava vahemiku sisseseadmine, sätestades maksumäärade ülemise ja alumise piiri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing