PM: Riigikontroll avastas augud maksuameti raamatupidamises

05. august 2004, 08:57

Maksumaksjate raamatupidamist teraselt jälgiva maksuameti enda raamatupidamine läheb vastuollu mitmete seadustega ning eirab head raamatupidamise tava.

«Olime sunnitud andma maksuameti raamatupidamisele hävitava hinnangu,» ütles Postimehele maksuameti mullust raamatupidamise aastaaruannet auditeerinud riigikontrolli finantsauditi osakonna peakontrolör Kaie Karniol. «Maksuameti raamatupidamine on olnud halb juba pikemat aega.»

Riigikontrolli poolt eile avaldatud maksuameti eelmise aasta raamatupidamise aastaaruande ja riigieelarve tulude laekumise aruande kohaselt on maksuamet rikkunud raamatupidamise-, riigihanke- ja riigilõivuseadust ning eksinud riigi raamatupidamise üldeeskirja ning hea raamatupidamise tava vastu.

«Tõstaks esile veel asjaolu, et riigilõivu seadus paneb maksuametile kohustuse kontrollida riigilõivu võtmist ning riigieelarvesse laekumise täielikkust ja õigeaegsust, kuid meie audititest on selgunud, et maksuamet seda ei teinud,» rõhutas Karniol.

Lisaks heidetakse maksuametile ette mitmete kaupade ja teenuste ostul riigihangete tegematajätmist, mille suhtes esitab riigikontroll ka märgukirja riigihangete ametile.

Maksuametit süüdistatakse ka töötajatele tasuta kasutada antud kolme korteri pealt ebaõiglaselt madala erisoodustusmaksu tasumises ning suurtes segadustes raamatupidamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing