Homme saab nurgakivi pealinna esimene kaasaaegne perearstikeskus

09. august 2004, 16:23

Homme südapäeval saab nurgakivi Merimetsa Tervisekeskuse Paldiski maanteel.

See on esimene pealinnas valmiv kaasaegne perearstipraksiseid koondav raviasutus.

Merimetsa Tervisekeskuses hakkab selle valmides tööle 34 perearsti. Abilinnapea Anders Tsahkna sõnul on keskuse sünnile kaasa aidanud Tallinna poolt juba teist aastat pererarstidele makstav viie miljoni krooni suurune tegevustoetus, mille sihiks on parandada perearstide vastuvõtutingimusi ja anda hoogu juurde uute perearstikeskuste tekkele.

'Linna poolt oleme soovinud, et perearstid koonduksid suurematesse, 10 -20 arsti hõlmavatesse praksistesse,' lausus Tsahkna. 'Seeläbi tagatakse praksiste suurem majanduslik efektiivsus, mis omakorda võimaldab praksisesse palgata abiarste ja eriarste. Kõik see aga suurendab kindlasti arstiabi kättesaadavust ja parandab teeninduse kvaliteeti.'

Tsahkna sõnul on Merimetsa Tervisekeskuse rajamise näol tegemist ka esimese suurema era- ja avaliku sektori vahelise koostööprojektiga Tallinna tervishoiu valdkonnas.
'Erasektor investeerib hoone rajamiseks vajaliku raha,' lausus Tsahkna.'Linn läbi Lääne-Tallinna Keskhaigla andis omalt poolt ehituseks vajaliku maa. Hoonestus-õigus anti SA-le Merimetsa Tervisekeskus, mis loodi just selle keskuse rajamiseks ja arendamiseks.'

Projekti rahastab Ühisliising ning ehitise kogumaksumus on 50 miljonit krooni.
Maja projekteeris arhitektuuribüroo R.A.P. Arhidektid. Peatöövõtjaks on OÜ Müller Lahendused. Uue hoone valmimise tähtaeg on 2005. aasta aprill.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing