Yahoo saab veel 2,7 mln Google aktsiat

10. august 2004, 11:15

Google on jõudnud avaliku esmaemissiooni eel kokkuleppele, andes konkurendile Yahoo veel 2,7 mln Google aktsiat, kirjutab The Boston Globe.

Arvestades Google IPO hinnavahemikku 108 kuni 130 dollarit aktsiast, teeb see keskmise hinna alusel aktsiate väärtuseks umbes 328 mln dollarit. Ühtlasi tõstis Google IPO raames müüdavate aktsiate hulka 25,7 miljonile, katmaks uusi Yahoole antavaid aktsiaid.

Google`ilt oodatakse oksjonimeetodil aktsiate müügi algust sel kuul. Firma loodab kaasata enam kui kolm miljardit dollarit.

Yahoo, kes on juba varajane investor Google`is, omab juba 5,5 mln Google aktsiat. Google andis Yahoole õiguse osta täiendavalt 1,2 mln firma aktsiat teenusteleppe raames, kuid Yahoo teatas, et nemad nõuavad 3,7 mln aktsiat. Yahoo andis Google`i kohtusse, kuna Google rikkus sponsoreeritud otsingu ja makstud otsingu tehnoloogia patenti 2001. aastast, mis on Google`i äri põhiline alus.

Google avalikustas eelmisel nädalal, et ta võib olla välja kirjutanud registreerimata aktsiaoptsioone, mis võivad olla väärt 3,1 mld dollarit.
Vastutasuks 2,7 mln Google aktsia eest lõpetab Yahoo mõlemad kohtuasjad ja lubab Google`il litsentseerida tehnoloogia kasutamise.

Kokku saab Yahoo 8,2 mln Google`i aktsiat, saades sellega firma üheks suurimaks aktsionäriks.

California ja Connecticuti osariik on algatanud uurimise, kas Google on rikkunud osariigi väärtpaberiseadusi, emiteerides täiendavaid aktsiad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing