Vahi alla võetud vandeadvokaat on Margus Heek

13. august 2004, 16:50

Pistiseandmisele õhutamises ja kelmuses kahtlustatavana eile vahistatud vandeadvokaat on omanimelise advokaadibüroo omanik Margus Heek.

Heegi pidasid kinni kaitsepolitsei ametnikud ühe kodaniku avalduse põhjal alustatud kriminaalmenetluse raames esialgu 48 tunniks. Tuntud vandeadvokaati süüdistatakse selles, et ta küsis ühelt kannatanult 5000 krooni, millest 3000 krooni lubas edasi anda prokurörile kriminaalmentluse mõjutamiseks. Kohtueelse menetluse käigus tuvastati, et advokaat omastas selle raha.

Kolme aasta eest kõrvaldas Eesti advokatuuri aukohus Margus Heeki korduvate ametialaste rikkumiste pärast kolmeks kuuks tööpostilt. Põhjused jäeti tookord avaldamata põhjendusega, et need võivad kahjustada tema klientide huve.

Nüüd ütles advokatuuri peasekretär Rein Kiviloo, et juhatusel on õigus kriminaalmenetluse ajaks peatada vandeadvokaadi tegevus. 'Tema süü selgub aga uurimise käigus,' lisas ta. Advokaadibüroo Heek telefon täna ei vastanud.

Margus Heek on esindanud kohtuasjas Kredexi endist juhti Gunnar Lambingut, keda Kredex pidas vastutataks 1,4 miljonist kroonist ilmajäämise eest. Samuti esindas ta Brunhild Dorothea Tiesenhausenit tema vanalinna majamüügipettuse kohtuasjas, kus notari lohakust kasutades müüdi maja enam kui kümne miljoni krooni eest ebaseaduslikult maha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing