Euroopa börsid Inteli mõju all

03. september 2004, 12:49

Euroopa börsidel on pooljuhtide tootjad Inteli nõrga käibeprognoosi mõju all, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Intel alandas eile hilisõhtul oma kolmanda kvartali käibeprognoosi keskeltläbi 5% võrra, kuna nõudlus on jäänud alla ootusi ja kliendid vähendavad ostmise asemel oma kogunenud laovarusid. Kärpimise alla läks ka Inteli kasumimarginaal.

Euroopa kaks suurimat pooljuhtide tootjat ASML ja Infineon on negatiivse käibeprognoosi peale alustanud päeva vastavalt 4% ja 3,6% langusega.

Põhjala börse veab maailma suuruselt teine ehituskompanii Skanska, kes kolmapäeval võitis 8,2 miljardi Rootsi krooni eest tellimusi.
Kolmandat päeva tõusnud aktsia on täna kosunud veel 1,4% ning jõudnud 71,6 Rootsi kroonini.

Inteli tulemuste peale on reageerinud ka Ericssoni aktsia, mis liikus kell 12:10 Stockholmi börsil 20,30 Rootsi kroonil (-2,4%).

Nokia aktsia on seevastu lisanud eilsele enam kui 3% tõusule täna veel protsent ning liigub 10,1 euro kohal ehk viimase poolteise kuu kõrgeimal tasemel.
Aktsiat toetab turu-uuringufirma Gartner, mis raporteeris eile, et Nokia turuosa tõusis möödunud kvartaliga 28,9%lt 29,7%ni.

Pärast Inteli tulemusi on investoritel täna sihiku kell 15:30 avaldatavad USA tööturu näitajad. Turgudel loodetakse, et Ühendriikides lisandus augustis juurde 150tuhat töökohta. Juulis ulatus töökohtade kasv vaid 32tuhandeni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing