EPL: Elektrihinna tõus tuleb edasi lükkudes suurem

06. september 2004, 08:04

Kui esialgse kava kohaselt tõusnuks elektri hind sel aastal keskmiselt 15%, siis nüüd lükkub hinnatõus edasi, kuid on Eesti Energia hinnangul suurem.

Konkreetsetest numbritest ettevõte ei räägi. Samas tunnistab Eesti Energia teenindusdirektor Marko Allikson Eesti Päevalehele, et ettevõtte kulutused inflatsiooni tulemusena pidevalt suurenevad ja kulutuste kasvu ei suudeta isegi ettevõtte töö efektiivsemaks muutmisega kompenseerida. ?Meie valdkonnas toimuvad hindade tõusud pidevalt mingi protsendi ulatuses, saame küll kokku hoida ja kulutusi kärpida, kuid igal asjal on piirid,? ütles ta.

Ka ei ole elektritootmises tema sõnul lähema kümne aasta jooksul oodata tehnoloogilisi läbimurdeid, mis elektritootmise odavamaks teeks.

?Me ei ela subsiidiumide varal, Eesti Energia on isemajandav ettevõte,? lisas Allikson. Elektrisüsteemi uuendamiseks läheb ettevõttel kokku vaja ligi 40 miljardit krooni.

Eesti Energia räägib hetkel energiaturuinspektsiooniga läbi, millest peaks lähtuma uue elektrihinna mudeli kujundamisel. Millal ettevõte uue hinnataotluse inspektsioonile teeb, ei ole selge, ekspertide hinnangul seda ilmselt sel aastal ei tehta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing