SLK pole nõus taganema

06. september 2004, 15:29

SLK-d läbirääkimistel ministeeriumiga esindav nõukogu liige Aivar Jõgi ütles, et ei tagane Tallinna Sadamaga juba poole aasta eest kokku lepitud tingimustest.

?Me ei saa öelda, et, härrased, me tegime nalja,? ütles Jõgi, kes täna esitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile raamplepingu samade tingimustega ühisfirma loomiseks, nagu Tallinna Sadamaga varem kokku lepitud oli.

Jõgi sõnul polnud läbirääkimistel juttu uue liinilepingu sõlmimisest kaheks aastaks. ?Sel teemal me päris kindlasti ei räägi, sest kaheaastane projekt pole laevanduses kellelegi huvitav,? selgitas ta.

Jõgi rääkis, et SLK on nõus sõlmima liinilepingu neljaks kuuks ja tingimusel, et riik hakkab nendega läbi rääkima Tallinna Sadamaga ühisfirma moodustamiseks ning peab seejuures kinni ka etteantud ajakavast. Nelja kuuga peaks kõik vajalikud dokumendid firma loomiseks korda saama, lisas ta.

Ministeeriumi kahtluse kohta, et laevad ei maksa nii palju nagu ühisfirma moodustamise tingimustes kirjas ehk 200 mln krooni, ütles Jõgi: ?Aga mis siis, kui need rohkem maksavad, näiteks 300 või 400 miljonit krooni??

Jõgi hinnangul on Atoneni eesmärgiks algusest peale olnud SLK sellelt liinilt ära lükkamine ja see pole tänaseni muutunud. ?Ta pole esitanud ühtki majanduslikku argumenti ühisfirma vastu ega pakkunud ainsatki mõistlikku lahendust,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing