PM: Linnahalli ideekonkurss võib müügi nurjata

07. september 2004, 07:56

Tallinna linnahalli erastada tahtnud Manutent võib ostust loobuda, kui korraldatava ideekonkursi tulemus erineb firma soovidest.

Linnavalitsuse, riigi ja muinsuskaitse esindajatest koosnev ümarlaud jättis eile õhku rippuma võimaluse, et mereäärse ala kujundamiseks kuulutatakse välja ideekonkurss. Selle käigus otsustataks, kuidas rannajoon kujundatakse ning mis saab linnahallist ja seda ümbritsevast maast, kirjutab Postimees.

Kui konkurss korraldatakse, võib aga juhtuda, et selle võidutöös esitatav nägemus linnahallist ja selle ümbrusest ei pruugi ühtida kinnisvarafirma Manutent projektiga. Manutent tahab ehitada kontserdisaali ümbrusesse äri- ja eluhooned.

Manutendi projektijuhi Heiki Kivimaa sõnul ei ole nemad kahtlemata huvitatud sellest, et osta maa, kuhu ei või mitte midagi ehitada.

«Esmalt tahaksime siiski linnalt teada saada, millises ulatuses on ideekonkurss ja meie plaanid omavahel seotud,» lausus Kivimaa. «Meie pakkumises on alati sees olnud punkt, et linn peaks esitama oma nägemuse halli tulevikust. Kas see peaks jääma vaid kontserdipaigaks või tuleb sinna muudki.»

Samas ootab Manutent linnalt ideekonkursi toimumise korral ka mingisuguse ajalise raamistiku esitamist, sest oma plaane ei taha firma rajada teadmatusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing