PM: Eesti kalureid ähvardab tursapüügi lauskeeld

08. september 2004, 07:59

Eesti võib jääda ilma tursapüügiõigusest, kui Läänemere kalanduskomisjon arvestab teadlaste soovitusi lubada tursapüüki vaid mere lääneosas.

Eesti kalureid võib oodata ees raske aasta, sest Poola linnas Gdanskis nädala lõpuni toimuval rahvusvahelisel Läänemere kalapüügikomisjoni (IBSFC) aastakoosolekul kaalutakse teadlaste ettepanekut keelata Läänemere idaosas tursapüük täielikult, kirjutas Postimees.

«Eestlased püüavad turska just mere idaosas,» ütles keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome. Soome kinnitas, et kavatseb koosolekul Eesti õiguste eest iga hinna eest võidelda.

Eile alanud läbirääkimised jõuavad lõpule reedel, mil jagatakse lisaks tursale ka räime-, kilu- ja lõhepüügikvoodid järgmiseks aastaks. Kui räimepüügi osas on ette näha kvoodi suurenemist, siis turska püüdvatel Eesti firmadel võib töö aga lõppeda.

«Loodame, et tursapüügikvoot päris nulli peale siiski ei jää,» lisas Soome optimistlikult. Tema sõnul väheneb lisaks tursale ka lõhepüügikvoot.

«Püügikeeld oleks meie jaoks lõpp,» ütles Hiiumaa firma Dorado Kalapüük OÜ juht Kalle Lõhmus, kelle firma on spetsialiseerunud tursapüügile.

«Siis tuleb kalurid küll teisele tööle saata,» lisas Lõhmus. Tema sõnul ei ole euroliidus loota, et võib pühenduda mõne muu kalaliigi püügile. «Kõik on täpselt reguleeritud, kes mida püüab.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing