PM: Atonen vihastas SLK välja

10. september 2004, 07:58

Meelis Atoneni teravad meediarünnakud SLK vastu vihastasid eile välja laevafirma juhid, mistõttu otsustas praamifirma loobuda läbirääkimistest.

Majandusministeeriumi ja SLK esindajate kolmapäeva õhtul peetud läbirääkimiste järel olid praamifirma esindajad meeldivalt üllatunud, et ministeeriumis võeti neid üle pika aja sõbralikult vastu.

Seda enam oldi imestunud, kui õhtustes teleuudistes ja eilsetes lehtedes süüdistas ministeerium SLKd väljapressimistes ja ebaseaduslike nõuete esitamises, tuues põhjenduseks juba augusti alguses Tallinna Sadama ja SLK vahel sõlmitud lepingu tingimusi, mille puhul SLK oli nõus järeleandmistega, kirjutab Postimees.

«See oli vanade asjadega lehvitamine, millega püüti asju teravaks ajada, meid poriga üle valades,» kommenteeris SLK nõukogu liige Aivar Jõgi. «Mina ei leia sellele muud loogilist põhjendust, kui et üks mees tahtis vist tervet valitsust kukutada.»

SLK poolelt läbirääkimisi juhtinud Jõgi sõnul oli ministeeriumi läbirääkimiste-taktika täiesti arusaamatu, alles vaieldavaid asjaolusid esitati kohe meediale koos ühepoolse nägemuse ja teravate kommentaaridega. «Need polnud mingid läbirääkimised, mistõttu otsustasime neist loobuda.»

Kas SLK hommikune läbirääkimiste katkestamise otsus ka valitsuse liikmeteni jõudis, ei osanud Jõgi öelda, sest avalikustada plaaniti see alles esmaspäeval.

Uue ministri tulekusse suhtub SLK väga positiivselt, lootes sellega murrangut pikale veninud praamivaidlusesse.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing