Investeeringute strateeg: USAs on magav härjaturg

15. september 2004, 12:09

Bear, Stearns Co investeeringute strateeg Francois Trahani sõnul lõpetab aeglustuv majanduskasv ja kasvavad laenukulud USA börsidel kuu aega kestnud ralli.

USA suuremate ettevõtete aktsialiikumisi kajastav Standard Poor`s 500 indeks tõusis teisipäeval 1128,33 punktini ehk kõrgeima tasemeni pärast 1. juulit. Alates 6. augustist ehk selle aasta madalaimast tasemest on indeks tõusnud 6,1%. Trahan ootab indeksile 2004. aasta lõpuks 7% langust.

?Kui osa nimetab praegust olukorda tsükliliseks karuturuks (langevaks turuks), siis meie mõtleme sellest kui magavast härjaturust (tõusvast turust),? ütles investeeringute strateeg. ?Hoolimata erinevast keelepruugist pole aga aktsiainvestorite jaoks praegu turul hea olla,? lisas Trahan, oletades et praegune olukord kestab kuus kuni üheksa kuud.

Trahani sõnul rõhuvad aktsiaid nii tööstuse ostujuhtide indeks ISM, mis näitab langust kui ka USA keskpanga poolt kergitatavad baasintressimäärad.

Strateeg soovitab investoritel investeerida aktsiatesse, mis on majandusmuutuste suhtes vähem tundlikud ja mis maksavad dividende.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing