Via Baltica saab valmis oktoobris

Liis Kängsepp 17. september 2004, 14:07

Tallinn-Pärnu maantee 30-kilomeetrise lõigu valmimise järel on oktoobri keskel plaanis pidulikult tähistada Via Baltica kordasaamist, vahendab EPL Online.

Pärnu teedevalitsuse juhataja Enn Raadik ütles Raadio Pärnule, et kuna Pärnumaa teelõik on viimane suurem objekt kogu Via Baltical, on maanteeametis räägitud sellest, et võiks teha suurema piduliku ürituse, kus võib öelda, et ükskord on Via Baltica 192 kilomeetrit Eesti piires üle käidud ja valmis, välja arvatud Pärnu linna jääv 10 km.

Ürituse korraldab oktoobri teisel nädalal maanteeamet, selle korraldus ja kava on täpsustamisel muuhulgas veel seetõttu, et Pärnumaa teelõik ei saa päris valmis ka homseks.

Raadiku sõnul tõdeti tänasel töökoosolekul, et homseks saab küll lõpetada suuremad asfalteerimistööd, kuid teha jäävad veel markeerimistööd, peenarde täitmine, nõlvade silumine ja heakorratööd. Kogu teelõigu valmimise uus tähtaeg on 30.september.

Vastavalt tööde edenemisele võetakse maha ka kiiruspiiranguid. Samas on ehitajal kohustus kontrollida tee karedust ja Raadiku sõnul on võimalik, et uuel teel leidub lõike, kus karedus pole nõutud tasemel ja seetõttu jääb nendes kohtades sügisel püsima piirang 70 km/h.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing