Endine Lääne-Viru maksuameti juht nõuab tööle ennistamist

20. september 2004, 14:02

Lääne-Viru maksuameti endine juht Tiit Hallikma nõuab täna Tallinna halduskohtus enda tööle ennistamist.

Hallikma loobus igasugusest kommentaaride andmisest.

Kohtuistungite päevakorra järgi kaebas Hallikma maksu- ja tolliameti peadirektori Aivar Rehe käskkirja peale, millega ta tänavu veebruaris koondati ning nõuab enda teenistusse ennistamist.

Hallikmaa teenis enne koondamist 10 365 krooni ametipalka kuus.

Maksuameti andmetel põhineb Hallikma kaebus sellel, et talle ei pakutud kvalifikatsioonile vastavaid ametikohti maksu- ja tolliameti keskasutuses ega Ida maksukeskuses. Lisaks märgib Hallikma oma kaebuses, et piirkondlike maksuametite juhid leiti seadust rikkudes ja Hallikma koondamise käskkiri vormistati puudulikult.

Veebruaris kirjutas Äripäev, kuidas Tiit Hallikma ajas kahes ettevõttes ühist äri Eesti suurimas kütusepesus kahtlustatud Nikolai Teega.

Hallikmale kuulub osa Tapa Transist, mille territooriumil toimus suuremahuline kütusepesu. Temaga samal ajal oli firma osanikuks ka Nikolai Tee, kes praeguseks on oma osaluse müünud.

Hallikma juhib senini Nikolai Teele kuuluvat konsultatsioonifirmat Tarkelon Invest. Osaühing registreeriti eelmise aasta detsembris ja konsulteerib ettevõtjaid muu hulgas ka majandus- ja õigusalastes küsimustes.

Maksu- ja tolliamet peab Hallikma koondamist seaduslikuks ning põhjendatuks. Ameti pressiesindaja Liis Plakk vahendas, et Hallikmale pakuti Ida maksukeskuse haldusosakonna juhataja ametikohta, kuid ta ise loobus sellest. Hallikmad esindab kohtus maksuameti endine peadirektori asetäitja Vahur Kivistik.

Lisaks Hallikmale kaitseb Kivistik ka maksuametist koondatud Tallinna juriidiliste isikute maksuameti (TJIMA) direktori asetäitjat Helmut Paabot, TJIMA revisjoniosakonna juhataja kohusetäitjat Harri Reimandit ja Madis Mahlapuud maksupettuste uurimise keskusest (MUK). Juba aasta kestab ka Kivistiku enda kohtuvaidlus endise tööandjaga.

Kui Paabo, Mahlapuu ja Kivistik nõuavad maksuametilt suuremaid koondamisrahasid, siis Reimand soovis hoopis koondatud saada. Alla kolmeaastase lapse isana viidi Reimand aga koondamise asemel üle teisele tööle. Halduskohus jättis Reimandi kaebuse rahuldamata, vaidlus jätkub ringkonnakohtus. Paabo, Mahlapuu ja Kivistiku asjus pole halduskohus otsust veel langetanud.

Mullu esindas Kivistik koos advokaadibüroo Uno Feldschmidti vandeadvokaadi vanemabi Owe Ladvaga rahandusministeeriumi vastu kohut käinud maksuameti peadirektorit Aivar Sõerdi. Kohus ennistas Sõerdi tööle ja mõistis tema kasuks välja ligi 400 000 krooni töölt eemalviibitud aja eest.

Maksu- ja tolliameti ühendamisel koondati tänavu veebruaris 231 inimest.

Helmut Paabo kohtuvaidlusest loe <#siit=http://www.aripaev.ee/mod/emb/online.html?disp=2 uud_id=537240>, kuidas Palts Kivistiku koondamist nõudis, <#siit=http://www.aripaev.ee/2588/uud_uudidx_258803.html>, ja Sõerdi tööleennistamisest <#siit=http://www.aripaev.ee/2537/uud_uudidx_253703.html>.

Tiit Hallikma seostest aasta algul lahvatanud solkkütuseafääriga loe lähemalt <#siit=http://www.aripaev.ee/2575/uud_uudidx_257501.html> ja <#siit=http://www.aripaev.ee/mod/emb/online.html?disp=2 uud_id=486660>. Kaebuses Pressinõukogule süüdistab Hallikma Äripäeva kontrollimata faktide esitamises ja maine kahjustamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing