PM: Laevakompanii keeras praamidel telerid kinni

22. september 2004, 08:09

Autoriõiguse seaduse rikkumise kartuses keeras Saaremaa Laevakompanii praamidel telerid kinni.

Saaremaa Laevakompanii (SLK) juhtkond andis Lääne-Eesti liinidel sõitvate praamide kaptenitele käsu keerata kinni nii telerid, raadiod kui ka makid. Meeskonnaruumides võib muusika mängida, kuid laevade kauplustes ja ooteruumides ning tekkidel, kuhu pääsevad reisijad, peab muusika vaikima, kirjutab Postimees.

«Praegu on laevadel täielik vaikus,» ütles SLK liinidirektor Aidar Lees-Leesmaa. «Jään vastuse võlgu, mis päeval muusika kinni keerati, sest korraldus läks otse laevadele.»

Hiiu Leht kirjutas eile, et esmaspäeval oli raadio reisijate salongis mänginud, aga telerid olid tummad. Nende ekraanile oli laevakompanii riputanud sildi: «Vastavalt juhtkonna korraldusele palun laevadel mitte enam edastada reisijatele raadio- ja telesaateid.»

Kaks ja pool nädalat tagasi, 3. septembril tegi Eesti Autorite Ühing (EAÜ) avalduse politseile, nõudes autorikaitse seaduse rikkumise tuvastamist kõikidel SLK laevadel.

EAÜ jurist Anne-Ly Hussar ütles, et kuigi autorikaitse seadus kehtib Eestis üle kümne aasta, ei ole SLK tänini sõlminud nendega lepingut, mis legaliseeriks muusika mängimise laevadel.

Hussar rääkis, et läbirääkimised SLKga on kestnud üle kolme aasta. «Nendega on väga raske olnud,» ütles ta. «Nad lihtsalt ei reageeri meie pöördumistele, kui vastavad, siis nõustutakse summaga, mis ei ole mõistlik.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing