Börsikommentaar: Viisnurga aktsia huviorbiidis

23. september 2004, 09:18

Eile teatas Viisnurk puidudivisjoni müügist, tehinguga saab firma kahjumit ligi 13 miljonit krooni, millele lisanduvad müügitehingu kulud 1,9 miljonit krooni.

Uudis avaldati eile peale börsi sulgemist, seega on reaktsiooni oodata täna. Investorina ostaksin Viisnurga aktsiaid üsna raamatupidamisliku väärtuse lähedalt, kuna firma majandustulemused on viletsad. Ettevõtte omakapital oli 30. juuni seisuga 74,8 miljonit krooni, millest tuleks lahutada 14,9 miljonit krooni, mis annab tulemuseks 59,9 miljonit krooni. Ühe aktsia raamatupidamislikuks väärtuseks kujuneks seega 13,31 krooni.

Ma usun, et firma olukord saab minna pigem paremaks kui halvemaks, aktsiate ostmist kaaluksin 15-16 krooni tasemelt. Viisnurga aktsia sulgus eile 20,03 krooni tasemel. Paljud halvad uudised on juba aktsia hinna sees, mistõttu peaks võimalik kukkumine olema limiteeritud. Viisnurga aktsiad ei tohiks portfellist moodustada suurt osakaalu, pigem tuleks seda käsitleda kui ostuoptsiooni, mis võib probleemide lõppedes pakkuda kõrget tootlust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing