Börsikommentaar: kas TeliaSonera üritab seekord tagaukse kaudu?

24. september 2004, 10:15

Asjaolu, et TeliaSonera turult tasapisi aktsiaid kokku ostab, näitab et seekord võidakse üritada tulla tagaukse kaudu.

Ehkki TeliaSonera ise kinnitab, et ei ole kavas suurendada osalust Eesti Telekomis <GR#EE.ETL>, ei ole kontserni ütlused eriti veenvad. TeliaSoneral on huvi Balti sideoperaatorite vastu ja neil jätkub ka ressursse. Toppama on jäänud enamusosaluse omandamine nii Türgi mobiilside operaatori Turkcelli kui ka Vene mobiiltelefoni Megaphone omandamisel. Mõlemad tagasilöögid on tingitud ärikultuuride liiga suurtest erinevustest, lausus hiljuti Soome majandusajakirjale Optio TeliaSonera tegevjuht Anders Igel.

Eesti puhul ärikultuuride erinevusi pole, on vaid tõrges valitsus, kes tahab aktsiate eest rohkem raha saada, kui TeliaSonera tahab pakkuda. Aga valitsused ja rahandusministrid ei ole igavesed ning hiljemalt järgmiste valimiste eel oleks ka sellel valitsusel hädasti lisaraha vaja.

Vahepealset aega võib aga TeliaSonera tasapisi osalust suurendada ning kuna olulist hinnatõusu pole osaluse suurendamisega kaasnenud, viib ka ülevõtmispakkumise tegemisel olulist kuue kuu kaalutud keskmist hinda all hoida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing