Virumaa Teataja: Eestlaste masinad töötlevad Vene avarustes metsa

04. oktoober 2004, 08:15

Eestis ja Lätis Soome firma Ponsse metsatehnikaga kauplev Rakvere firma Balti Metsamasina AS leidis endale partneri Venemaalt.

Praegu töötab tuhande kilomeetri kaugusel Volgda ümbruse lõpututes metsades ööpäevaringselt neli nende masinat, kusjuures ka kolmes vahetuses tööd tegevad juhid ja operaatorid on Eestist, kirjutab Virumaa Teataja.

Kaheksa kuud tagasi alustas Rakveres baseeruv Balti Metsatehnika AS läbirääkimisi suure Venemaa partneriga, keda firma üks omanikke Priit Kasak avalikustada ei soovi. Poolteise kuu eest jõuti kahe aasta pikkuse lepinguni. Kasak ütleb partneri kohta vaid nii palju, et see töötas mullu 1,2 miljonit tihumeetrit metsa üles, tänavu on plaanis kaks miljonit tihu.

Võrdluseks: Eestis võetakse metsa aastas kokku kaheksa miljonit tihumeetrit.

Praegu on seis juba selline, et masinaid tuleb juurde saata, samuti otsitakse Eestist juurde kogenud metsatehnika juhte ja operaatoreid.

?Venemaal puuduvad kogemused, oskused ja korralik tehnika,? ütles Kasak. ?Nad käivad lausa gruppidega vaatamas, kuidas me tööd teeme. Venelased on väga rahul, isegi soomlased ei tee nii head tööd.?

Lisaks metsatöötlemismasinatele ja juhtidele on Venemaal kohal ka Balti Metsatehnika täielik hooldemeeskond, et tagada võimalikult intensiivne töö. Kohapeal on varuosade ja töökojaga veoauto, samuti maastur, mis osad kiirelt kohale toimetab.

Kasaku sõnul takistavad Eestis edukat metsaäri ajada nii karmistunud seadused kui ka ebasoodne ilmastik. Et masinad seisma ei jääks, leiti lahendus Venemaa suunal, kus metsa on küll tohutult, kuid seda on väga raske kätte saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing