PM: Savisaar loob Moskvasse Tallinna kultuurisaatkonda

06. oktoober 2004, 08:12

Tallinna linnapea Edgar Savisaar soovib Moskvasse rajada seal asuva kino Tallinn baasil kuni 13korruselise kultuuri- ja ärikeskuse.

Moskva linnavõimude välja käidud esialgse idee kohaselt moodustataks kinohoone ümberehitamiseks äriühing, mille osalusest 51 protsenti kuuluks Moskva linnale ja sealsetele investoritele ning 49 protsenti Eesti investoritele ja Tallinna linnale, kirjutas Postimees.

Ühe kava kohaselt läheks 1960. aastal ehitatud 800kohalise saaliga halvas seisundis kino Tallinn lammutamisele ning selle asemele ehitataks uus 12-13korruseline kultuuri- ja ärikeskus, mille alumised korrused oleks mõeldud kino- ja kultuuriruumideks ning ülemised büroo- ja äripindadeks. Tagasihoidlikuma plaani kohaselt renoveeritaks vana kinosaal ja ehitataks sellele üks korrus peale.

Tallinna avalike suhete direktori Allan Alaküla sõnul võiks rajatavast keskusest kujuneda Eesti pealinna kultuuri- ja ettevõtlussaatkond.

Kuigi linn on valmis projekti ka ise raha paigutama, märkis Alaküla, et idee elluviimiseks on siiski äärmiselt oluline siinsete firmade kaasalöömine. Leidmaks Eesti-poolseid investoreid, saatis Savisaar eelmisel nädalal seitsmele siinsele firmale kirja, milles kutsus neid osalema uue keskuse rajamisel ja soovis kinnitust nende valmisolekust edasisteks täpsemateks läbirääkimisteks.

Ober-Hausi Kinnisvarast, Merko Ehitusest, Pro Kapitalist, Falck Eestist ja Pakterminalist ei osatud Postimehele eile pakkumise osas mingit seisukohta öelda. Varamaad Kinnisvara OÜ esindajat Postimehel kätte saada ei õnnestunud.

SRV Kinnisvara arendusjuht Indrek Toome kinnitas aga, et firma on projektist huvitatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing