PM: Erakõrgkool Lex peab uksed kinni panema

15. oktoober 2004, 08:05

Erakõrgkool Lex peab arvukate puuduste tõttu hiljemalt kuue kuu pärast oma tegevuse lõpetama ning kõigile oma tudengitele uue õppeasutuse leidma.

Haridus- ja teadusminister Toivo Maimetsa 12. oktoobri käskkiri tunnistab kehtetuks kõik viis rahvusvahelisele sotsiaalteaduste rakenduslikule kõrgkoolile Lex antud koolitusluba, sest kooli tegevus on seadustega vastuolus, kirjutab Postimees.

See tähendab, et kuue kuu jooksul tuleb õppetöö lõpetada ning kõik 144 rakendussotsioloogiat, sisekujundust, moekunsti, kultuuritööd ja äriõigust õppivat tudengit peavad leidma endale koha mõnes teises koolis.

Tänavu märtsis-aprillis Lexi kontrollinud järelevalveametnikud tuvastasid koolis rea puudusi. Juulis-augustis tehtud järelkontrollil selgus, et kevadisi puudujääke polnud likvideeritud ning lisaks avastas ministeerium hoopis tõsiasja, et osale äriõigust tudeerinud noorele anti diplom mitte nõutud 160, vaid kõigest 120 ainepunkti kogumise järel.

Mais Lexi uueks rektoriks saanud ja kooli nime Eesti-Vene instituudiks muutnud Eduard Tinn polnud sulgemisotsusega rahul, ent tunnistas, et varem esines kõrgkooli tegevuses tõepoolest suuri vajakajäämisi.

«Nimetatud puudused olid koolis tõesti,» möönis Tinn. «Minu plaan siia tulles oligi kooli kardinaalselt reformida, tahtsin palgata parimad õppejõud ja vanast Lexist ongi nüüd ainult paar inimest alles. Ka nime muutsime sellepärast, et Lexi mainest lahti saada. Ma ei saa vastutada selle eest, mis koolis enne toimus.»

Kooli omanik on Riias asuv umbes 10 000 õpilasega Balti-Vene instituut, mis on väidetavalt tasunud kahe miljoni krooni ulatuses Lexi võlgasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing