PM: Erafirma ähvardab lapsed koolist välja tõsta

21. oktoober 2004, 08:01

Kohtuvaidlus erafirma ja Tallinna linna vahel Vanalinna Hariduskolleegiumi valduses olevate hoonete asjus kestab ja firma ähvardab kooli majast välja tõsta.

Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) põhikool ning kunsti- ja muusikakool tegutsevad linna poolt nende kasutusse antud vanalinna hoonekompleksis, kus ütleb end seadusliku rentniku olevat hoopis erafirma Gals, kirjutab Postimees.

Gals sai hoonekompleksi 50 aastaks rendile nõukogude aja lõpus, kuid kui riik andis kompleksi hiljem üle Tallinna linnale, ei tunnistanud linn rendilepingut ja andis hooned kooli kasutusse. Osasse ruumidest jäi Gals siiski edasi ja linn pole suutnud firmat lahkuma sundida. Kool omakorda vaevleb seetõttu ruumikitsikuses.

Kohus on Galsi rendilepingu õigeks tunnistanud.

«Kuna hooned 80 protsendi ulatuses on ebaseaduslikult võtnud enda valdusse Tallinna linn ja Gals kui seaduslik rentnik on jäetud ilma hoonete kasutamise võimalusest, oleme sunnitud esitama Tallinna linnakohtule uue haginõude ? valduse kaitseks ja VHK väljatõstmiseks,» ähvardas Galsi esindaja Willem Ignatjev abilinnapea Tatjana Muravjovale septembri algul saadetud kirjas.

Viimati nõudis Gals rendipinna vabastamise eest üle 26 miljoni krooni, mida linna esindava vandeadvokaadi Toomas Vaher nimetas utoopiliseks. Kui pooled läbirääkimistel kokkuleppele ei jõua, jätkub arutelu kohtus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing