EPL: Baltika võib kolida Lasnamäe tööstusparki

25. oktoober 2004, 07:54

Aasta pärast saavad tööstused hakata kolima 22,5 hektaril valmivasse Lasnamäe tööstusparki. Rõivatootja Baltika on pargi vastu juba huvi ilmutanud.

Peterburi maantee, Osmussaare tee, Kuuli ning Punase tänavaga piirneva tööstuspargi projekteerimisega on juba algust tehtud. Paari nädala pärast valitakse tehnilise infrastruktuuri projekteerija, ehitus peaks algama kevadel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Baltika juhatuse esimehe Meelis Milderi sõnul on firmal selge soov tootmine kesklinnast Veerenni tänavalt välja kolida, kuid kuhu ja millal, pole selge.

?Meie praeguse tootmishoone kinnisvaraväärtus on selline, mis ei sobi tootmiseks, lisaks sellele ei ole see hoone ehituslikult sobiv,? ütles Milder. Normaalne tootmine paikneb tema sõnul ühel korrusel, Baltika tehas on aga neljal korrusel. ?Ka laomajandus ei pea enam vastu, mahud on mitmekordistunud,? lisas Milder.

Reaalselt võiks Baltika tema hinnangul mujale kolida kõige varem 2007. aastal. Vaatluse all on mitu võimalikku asukohta.

?Meie tootmine on oskuste- ja teadmistekeskne, liigume siit ainult juhul, kui meie töötajad tulevad kaasa,? ütles Milder.

Tallinna ettevõtlusamet soovib Lasnamäe tööstuspargi välja ehitada koostöös suuremate infrastruktuuriettevõtetega. Põhimõte on see, et Eesti Gaas, Tallinna Vesi jt ehitaksid infrastruktuuri oma kuludega välja ning teeniksid kulutused tasa tööstusettevõtete liitumistasudega.

Infrastruktuuri väljaehitamine läheb hinnanguliselt maksma 70?80 miljonit krooni, millest osa tasutakse linna eelarvest, osa tuleb laenuna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing