Läti erakonnad arutavad juba uue valitsuse moodustamist

28. oktoober 2004, 15:19

Vaevalt jõudis koalitsiooni kuuluv Rahvapartei eelarveeelnõu vastu hääletamisega valitsuse kukutada, kui juba arutatakse uue valitsuse koosseisu.

Ekspeaminister Einars Repshe arvates peaksid uue valitsuse tuumiku moodustama tema juhitav Uus Aeg ning ühendus Isamaale ja Vabadusele. Repshe ütles, et on valmis ise saama peaministriks, kuid on valmis samuti loovutama selle koha Krisjanis Karinsile või Valdis Dombrovkisele.

Rahvapartei esimees Aigars Kalvitis ütles ajakirjanikele, et Rahvapartei arvates ei olnud Emsise valitsus, millel puudus parlamendi enamuse toetus, võimeline eelarvet vastu võtma, kus oleksid vajalikud summad ette nähtud tervishoiule ning järgitud eelarvepiiranguid.

Kalvitise sõnul peaksid uue valitsuse moodustamisest osa võtma kõik seimis esindatud parempoolsed erakonnad.

Läti Esimese partei parlamendifraktsiooni aseesimees Dzintars Jaun?eikars ütles, et tema erakond on valmis kõigi parempoolsete parteidega valitsuse loomise üle läbirääkimisi pidama, tõdedes, et vasakjõud ei suuda uut valitsust luua.

Rahvaüksmeele Partei esimees Janis Jurkans nimetas valitsuse kukkumist Rahvapartei avantüüriks. Ta ennustas, et edasine sündmuste areng sõltub president Vaira Vike-Freibergast ning et uues võimalikus valitsus muutub Rahvapartei sõltuvaks Uuest Ajast ja ühendusest Isamaale ja Vabadusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing