EPL: Mihkel Oviir nõuaks Viljasalve nõukogult kahjumiljonid välja

28. oktoober 2004, 07:37

Riigikontrolör tahab, et riik lööks ülepolitiseeritud nõukogudes korra majja.

Lisaks leiab Mihkel Oviir, et riigil tuleb esitada Eesti Viljasalve nõukogu liikmete vastu hagi ja nõuda viljavargusest tekkinud kahju neilt solidaarselt välja, kirjutab Eesti Päevaleht.

Oviiri väitel läksid need 27 miljonit krooni meie kõigi rahakotist kaduma nõukogu ükskõiksuse ja ebaprofessionaalsuse tõttu. 'Tuleks minna riigikohtuni, et tekiks pretsedent,' lausus ta eile Riigikogus peetud kõnes. 'Sama oleks tulnud teha ka kultuurkapitali nõukoguga.'

Riigikontrolör osutas ka laiemale vajadusele reguleerida küsimust, kes ja kuidas esindavad riiki riigi osalusega äriühingu nõukogus.

'Kui vestelda juhatuste liikmetega nõukogust, siis nad itsitavad ja ütlevad: 'No kuulge, nõukogus istuvad tihtipeale need, kes ei saa antud valdkonnast üldse aru!''

Oviir soovitas probleemi lahendamiseks luua rahandusministeeriumi juurde professionaalsete nõukogu liikmete kogu. Nende asjatundjate töö olekski esindada ettevõtte nõukogus riigi huve. Samas möönis Oviir, et teatud strateegilise tähtsusega ettevõtete puhul võib juhtivate poliitikute nõukogudesse kuulumist vaja olla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing