Börsiülevaade: ING rõhus Hansapanka vähe, Ida-Euroopa pangad tugevad

10. november 2004, 15:14

Investeerimispanga ING poolt Hansapanga aktsiale antud müügisoovitus rõhus aktsiat täna vähe. Väärtpaber kaotas oma hinnas 1,1%, taandudes 130,81 kroonini.

Hollandi panga sõnul on kõik positiivsed uudised juba ülemäära tugevalt Hansapanga aktsiasse sisse kodeeritud, mistõttu võiks väärtpaberit tabada kasumivõtt. Pank näeb, et praeguste näitajate alusel võiks aktsia õiglane hind olla aasta pärast 120 krooni kandis.

Tõsi, Hansapanga aktsia on tõusnud väga kiiresti. Käesoleva kuuga ligi 10%, sel aastal peaaegu 60%, viimase kolme aastaga 270%.
Ehkki ei saa öelda, et tõus pole õigustatud tuleb tõdeda, et isiklikult näeks aktsiahinnas mõningast hinnakorrektsiooni.

Kuigi Hansapanga aktsia on lähiminevikus ING soovitusi suhteliselt ilusti järginud ei maksa imestada, et tänane langus nii tagasihoidlikuks jäi.
Esiteks reageeritakse kohalikul aktsiaturul uudistele nihkega. Teiseks on pakkunud tänane Kesk- ja Ida Euroopa pangandusturg väga positiivseid arenguid.

Poolas noteeriti täna riigi suurim pank PKO, mille aktsia on alustanud börsidebüüti 18,5% tõusuga, tasemel 24,3 zlotti. Väärtpaberiga on kaubeldud juba 2 miljardi zloti (7,3 miljardi krooni) eest. Võrdluseks võib tuua, et tänaseni oli Varssavi börsi päevakäibe rekordiks 1,1 miljardit zloti.
Suure nõudluse on tekitanud fakt, et aktsiate esmaemissiooni (IPO) käigus pakuti välismaistele institutsionaalsetele investorid vähe aktsiaid. Seega on täna kõik riigi suuruselt kolmanda ettevõtte (turuväärtus Hansapangast kaks korda suurem) aktsiaid krabamas.

Lisaks on täna tulnud väga positiivsete tulemustega välja Ungari pank OTP, mis on turuväärtuselt suurim pank nende riikide hulgas, kes 1. mail 2004 Euroopa Liiduga liitusid.
Panga kolmanda kvartali puhaskasum kasvas 45% ja on tõstnud aktsia hinna 5290 forintini (+3,8%). Ka väärtpaberi käive on tänase Hansapanga aktsia 23 miljonist kroonisest käibest koguni kolmkümmend korda suurem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing