EPL: Rahvaliit nimetab maksuameti uue juhi ametisse

06. jaanuar 2006, 08:39

Rahvaliit paneb Aivar Rehe asemele paika uue maksu- ja tolliameti juhi, tugevdades veelgi oma positsiooni rahandusministeeriumi ja selle haldusala juhtimises.

?Ma ei tea praegu, kes võiks saada uueks maksuameti juhiks. Praegu on puhkus, fraktsioon koguneb esmaspäeval, siis arutame,? ütles rahvaliitlane Janno Reiljan. Vangerdust, millega Aivar Sõerd taas maksuameti juhiks ja Mart Opmann või ta ise uueks ministriks saaks, ei pidanud Reiljan tõenäoliseks. ?Opmann ei taha ministriks saada. Ministril on see hea omadus, et ta saab igalt pool sõimata,? ütles Reiljan.

Ta tunnistas, et rahandusspetsialistide osas, kes sobiks potentsiaalselt ka maksuametit juhtima, on Rahvaliidu pink lühike. ?Sõerdil on oma kandidaat maksuameti uue juhi kohale siiski ilmselt olemas,? ütles Reiljan.

Möödunud kuul tegi rahandusminister Aivar Sõerd ettepaneku vahetada välja pikka aega ministeeriumis töötanud kantsler Aare Järvan. Kuid Päevalehe allikate sõnul on koht kõikuma löönud veel kolmel-neljal ministeeriumi tippametnikul, kes tunnevad kuklas Rahvaliidu hingust. Jutt käib eelkõige neljast asekantslerist: Kalle Kukest, Renaldo Mändmetsast, Tauno Tatsist ja Veiko Talist.

?Olen rahandusministeeriumi tööga äärmiselt rahulolematu,? ütles Rahvaliidu rahanduse ja majanduse valdkondade ideoloog Janno Reiljan. Tema sõnul on ministeeriumis paljud asjad tegemata jäänud. ?Rahanduspoliitika, kinnisvarapoliitika ja euro analüüsid ? kõik on tegemata! Kas ministeeriumil on ülevaade, kuidas kodumaisel ja välismaisel kapitalil firmad on dividende maksnud? Ei. Aga see on äärmiselt vajalik, välisfirmadel on suur eelis ? nad saavad kasumeid n-ö välja kantida,? rääkis Reiljan.

Enda sõnul Reiljan hindas Rehet ning tema lahkumine tuli talle üllatuseks, Järvani aeg sai Reiljani sõnul lihtsalt täis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing