PM: Sisekontroll uurib Tallinna transpordiameti preemiamaksmist

09. jaanuar 2006, 08:24

Tallinna linnapea Jüri Ratas saatis transpordiametis aasta lõpus toimunud hiigelpreemiate maksmist uurima linna sisekontrolöri ja personaliteenistuse.

Abilinnapea Jaanus Mutli ütles, et pärast reedeses Postimehes ilmunud lugu 1,3 miljoni krooni eest määratud aastalõpupreemiatest tahab linnavalitsus saada selgust nende lisatasude maksmise põhjendatusest. Linnavalitsus ootab revisjoni tulemusi alanud nädala lõpuks, kirjutab Postimees.

Postimehe andmetel ei lange kokku ka transpordiameti juhataja Eno Saare linnavalitsusele esitatud preemiasummad ja Postimehe toimetuse käsutuses olevates käskkirjades sisalduvad summad.

Veel neljapäeval väitis Saar, et maksis töötajatele preemiaid väiksemas mahus, kui näitasid Postimehe käes olevad dokumendid. Saare väitel moodustasid aastalõpupreemiad töötaja kohta 8600 krooni, Postimehe arvutused näitasid aga, et koos sotsiaalmaksuga maksti iga premeeritu kohta keskmiselt 26 000 krooni, iga töötaja kohta aga keskmiselt 22 000 krooni.

Mutli sõnul ütles Saar neljapäeval ka talle, et keskmine preemia oli 8600 krooni. «See summa oli ilmselgelt ebaõige,» nentis Mutli. «Ta põhjendas hiljem, et tegu oli raamatupidaja apsakaga.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing