PM: Pakane kimbutab vähemalt nädala

19. jaanuar 2006, 08:08

Ilmajaam hoiatab, et pakast jätkub vähemalt nädalaks, mil termomeetrinäit võib langeda isegi 35 miinuskraadini.

Erinevaid ametkondi eile inimesi külma eest hoiatama pannud ilmaennustus lubab järgnevatel ööpäevadel 30?35kraadist pakast, mis püsib viis ööpäeva või ehk isegi nädala. Selle üle, milline ilm Eestit seejärel oodata võiks, ei taha Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut (EMHI) spekuleerida, kirjutab Postimees.

Ligi pool sajandit ilma vaadelnud meteoroloog Milvi Jürissaar avaldas aga, et eelmise reede andmete põhjal peaks eeloleval pühapäeval-esmaspäeval natuke soojemaks minema, kuid siis keerab ilm taas üpris pakaseliseks ja külma võib olla 25 kraadi või natuke enam.

Nii nagu riikliku ilmaennustaja EMHI spetsialistid, nendib ka Jürissaar, et pikema kui viie päeva peale pole päris õige ennustada. Samas julgeb tema ajas ette minna tänu varasemate aastate andmetele, mis näitavad, et mingi aja tagant külmad talved korduvad.

Tänavune talv on Jürissaare andmetel võrreldav 1978.?1979. aasta omaga, mil sügis ja pool novembritki oli soe, kuid siis läks järsku külmaks. Toona oli kõige külmem vana aasta viimasel päeval, kui näiteks Narvas oli 42,6 ja Tartus ligi 39 miinuskraadi.

«Tolle ajaga võrreldes on aeg, mil külmaks läheb, praegu natuke erinev, kuid temperatuuride üldist liikumist vaadates on sarnasus olemas,» rääkis Jürisaar. «Ja tahame või ei, teatud perioodi järel ilm kordub.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing