Eesti Energia on külmakriisiks valmis

20. jaanuar 2006, 14:10

Eesti Energia on külmakriisiks valmis

?Eesti Energial on kriisikava olemas absoluutselt kõikideks juhtumiteks,? ütles Eesti energia juhatuse liige Lembit Vali.

Eesti Energia pressiesindaja Helen Sabraku sõnul on Eesti Energial (EE) olemas ka erakorraliste kriiside komisjon, kuid seni pole seda kokku kutsutud, sest kõik toimib kavakohaselt. Siiski möönis Sabrak, et EE on kõrgendatud valmisolekus.

Gaasitarnetes esinevate probleemide tõttu läks EE osaliselt üle reservkütuse kasutamisele. Nii mindi Iru elektrijaamas osaliselt üle kergele kütteõlile ja Narva Elektrijaamade katlamajades võeti kasutusele põlevkiviõli. ?Eesti Gaas lubas hinnavahe kompenseerida,? ütles Vali.

?Varudega meil probleeme ei ole,? ütles Vali. Tema sõnul peaks varusid jätkuma vähemalt nädalaks, misjärel saab põlevkiviõli juurde tuua.

Suure külma tõttu on osaliselt katkenud ka elektriliinid. ?Hetkel suuri katkestusi ei ole,? ütles Vali. Tegemist on peamiselt lokaalsete katkestustega. Vali lubas, et vajadusel EE reageerib kiiresti ja likvideerib katkestused koheselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing