PM: Rüütel: riigisaladus on kaitstud

23. jaanuar 2006, 08:13

USAst naasnud presidendipaar kinnitas eile, et riigisaladust sisaldavad dokumendid ei sattunud Kadrioru lossis noortepidudel osalenute kätte.

«Kindlasti saab öelda juba praegu, et riigisaladust sisaldavad dokumendid ei ole sattunud kõrvaliste inimeste silma alla,» seisab presidendipaari avalduses. «Samuti on kindel, et noortel ei olnud ligipääsu kantselei töötajate kabinettidesse, sest tööpäeva lõppedes kabinetid lukustatakse ja kõik võtmed asuvad politseivalve käes.»

Riigi esimene paar ütles ka, et presidendi residentsi välisuksel ei ole kunagi olnud koodlukku, nagu väitis üks pidutseja. Ka ei leidnud nende teatel kinnitust väited, nagu oleks rüvetatud hoone katusel asuvat riigilippu või peetud pidu riiginõukogu saalis, kirjutab Postimees.

Rüütlite sõnul käisid ka enne kurikuulsaid oktoobrikuiseid pidusid lapselastel sõbrad külas ja siis ei toimunud midagi taunimisväärset. «Paraku sai väikesest teismeliste koosistumisest mõnel korral täisealiste noorte pidu, mida tüdrukud ei suutnud enam kontrollida. Nagu nüüd teame, viibis kahel korral peol arvukalt võõraid täisealisi noori,» selgitas presidendipaar.

Rüütlite teada ehmatas lapsi, kui peod ülekäte läksid ja rohkem neid ei korraldatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing