Komisjon kaalub Saaremaa tunnelit ja kaht silla varianti

24. jaanuar 2006, 11:08

Saaremaa püsiühenduse komisjon piiras saare ja mandri vahelise püsiühenduse võimaluste ringi tunneli ja kahe sillavariandiga, kirjutab Meie Maa.

Möödunud reedel loobuti Taani konsultantide soovitusel kolmest varem kaalumisel olnud sillavariandist. Jätkatakse keskkonnaalaseid ja finantsuuringuid.

Esimene sillamarsruut kulgeb Virtsust otse Kuivastusse. Selle silla kogupikkus oleks kaheksa kilomeetrit. Teise variandi puhul kulgeks veidi üle kuue kilomeetri pikkune sild Viirelaiu põhjakalda juurest kaarega Muhu saareni ja sealt kalda äärest Kuivastuni.

Maanteeameti peadirektori Riho Sõrmuse andmetel jääb mandri ja Muhu vahelise püsiühenduse hind vahemikku 2,29 kuni 3,06 miljardit kroonini.

Majandusministeeriumi kinnituse kohaselt maksab esimese variandi talasild 2,94 ja vantsild 3,06 miljardit ning teise variandi sild vastavalt 2,29 ja 2,38 miljardit krooni.

Kaalutava tunneli marsruut kattub enam-vähem silla marsruudiga, mis algab Viirelaiust.

Möödunud nädala seisuga oli majandusministeeriumi veebilehel Saaremaa püsiühenduse kohta arvamust avaldanud 905 inimest, kellest 54% pooldas püsiühendust ja 29% oli selle vastu. 20% küsitletutest arvas, et püsiühendusega kaoks Saaremaa omapära.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing