PM: Simulantide paljastamise plaan ajas poliitikud vaidlustesse

24. jaanuar 2006, 07:47

Poliitikute seas põhjustab vaidlusi sotsiaalministeeriumi plaan suunata haiguslehtede eest maksmine osalt ka tööandjate õlule.

Riigikogu keskfraktsiooni liikme Marika Tuusi sõnul on see igati loogiline, et tööandja peab maksma osa haiguspäevade eest. «Absurdne on sellele vastu rääkida,» sõnas ta. Tuusi sõnul on vaieldav muidugi see, mitu tööpäeva peab tööandja hüvitama, kirjutab Postimees.

Sotside fraktsiooni aseesimees, endine sotsiaalminister Eiki Nestor tuli sotsiaalministeeriumi abiministri Peeter Laasiku nüüd avalikustatud ettepanekuga välja juba 2004. aastal. «Seega toetan seda loomulikult,» ütles Nestor.

Rahvaliidu fraktsiooni liige Margi Ein rääkis, et nende fraktsioon pole seda teemat veel arutanud. «Aga kui kuulen, et haiguslehtede võtmise arv suureneb näiteks olümpiamängude või kartulivõtmise ajal, siis see on minu jaoks täiesti vastuvõetamatu,» osutas ta. «Osalise haigushüvitise kohustuse võiks tööandjale panna, kuid haigusraha vähendamist ma ei poolda.»

Reformierakonna fraktsiooni liige Meelis Atonen on sellisele kavale vastu ning seda on erakond ka sotsiaalministrile teatanud. «Meie pakkumine on vähendada hoopis senist 80 protsendi suurust haigushüvitist,» lisas ta.

Atoneni sõnul tundub talle ministeeriumi plaani juures kummalisena seegi, et tööandja peaks kontrollima haiguslehti. «Kuidas saaks tööandja kontrollida töötaja haiguslehe õigsust,» küsis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing