PM: Keskkonnaraha jagajad on radariostust mööda vaadanud

03. veebruar 2006, 08:03

Keskkonnaministeerium ja keskkonnainvesteeringute keskus on jätnud kuue aasta jooksul tähelepanuta piirivalveameti taotlused anda neile raha radari ostuks.

Mitmete piirivalveameti ja siseministeeriumi ametnike näod venisid hämmeldusest pikaks, kui keskkonnaminister Villu Reiljan kritiseeris eilsel valitsuse pressikonverentsil piirivalve suutmatust jälile saada tuhandeid linde tapnud merereostusele, kirjutab Postimees.

«Tõsi on, et lennuseire pole täna eriti efektiivne,» lausus Reiljan. «Ilmselt kogenematus ja teatud asjatundmatus selles sektoris ning tehnilised puudujäägid ei võimaldanud piirivalvel tegutseda.»

Kui Reiljan pildus kriitikanooli eile, siis piirivalvejuhid hakkasid ministrite, valitsuste ja avalikkuse ees häirekella lööma juba aastast 2000. Siis kui piirivalvele anti üle kohustus avastada ja likvideerida merereostusi armetus korras tehnikaga, mille tanker Alambra toonane õnnetus oli muutnud pea kasutuskõlbmatuks.

Kui reostustõrjetehnika ostuks ja vana uuendamiseks on piirivalve kuue aasta jooksul midagi näpuotsast siiski saanud, siis radarist, millega oleks võimalik lennukilt nii öösel kui ka päeval reostust avastada, on unistatud tänaseni.

Kui minister Reiljan väitis Postimehele, et piirivalve ei ole kuue aasta jooksul teinud tema juhitavale ministeeriumile ja keskkonnainvesteeringute keskusele (KIK) ühtegi taotlust radari ostuks, siis ta eksis.

Piirivalve on radariostu üritanud lülitada ka viimase kolme aasta riigieelarvesse, ent seni on nende palve jäänud hüüdjaks hääleks kõrbes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing