SEB Euroopa fondide pingereas kolmandal kohal

07. veebruar 2006, 11:30

Morningstari koostatud Euroopa 50 suurima varahaldusfirma üldises pingereas on SEB Asset Management kolmandal ja ainult aktsiafondide võrdluses teisel kohal.

'On äärmiselt meeldiv, et SEB on asetatud absoluutselt juhtivate varahaldurite hulka Euroopas - konkureerides maailma tõelise eliidiga', ütles SEB Asset Managementi juht Harry Klagsbrun.

'Oma tänase tipp-positsiooni oleme kindlalt kätte võitnud paari viimase aastaga ja kui me vaatleme vaid aktsiafonde, siis asume me pingereas teisel kohal, jäädes maha vaid globaalsest liidrist Fidelity"st,' lisas Klagsbrun.

'Eestis pakume SEB globaalsete fondide valikut, millest enim võiks esile tõsta kõrgeima Morningstari reitinguga SEB Euroopa Fondi (SEB Europe 2 Fund) ja neli tärni pälvinud SEB Nordic Fundi. Lähiajal plaanime globaalset fondivalikut oluliselt täiendada,' ütles SEB Ühispanga Fondide juht Sven Kunsing.

Morningstari fondide pingerida pannakse paika fondide viimase kolme aasta ajalooliste tootluste ja riski suhte põhjal, eesmärgiga selgitada välja investorite eesmärki kõige paremini täitvad fondid.

Fondid jagatakse umbes 80 kategooriasse, nagu näiteks 'Rootsi väikeettevõtete aktsiad', 'Ladina-Ameerika aktsiad', 'Lühiajalised võlakirjad', 'Farmaatsiasektori ettevõtete aktsiad' jne.

Nendes kategooriates võrreldakse iga fondi tootlust ja riski teiste sarnaste Euroopa fondidega. Võrdlusbaas koosneb kokku 13530st Morningstari Euroopa andmebaasis olevast fondist.

Enam kui 40 SEB fondi hinnati nelja või viie tärniga.

SEB Eesti Ühispank kuulub SEB Gruppi. SEB Grupp on Põhja-Euroopa finantsgrupp äriklientidele, institutsioonidele ja eraisikutele, 10 koduturuga Põhja- ja Baltimaades, Saksamaal, Poolas ja Ukrainas. SEB-l on 750 harukontorit ja 5 miljonit klienti, kellest ligikaudu 2,2 miljonit kasutab oma pangatehinguteks internetipanka.

Seisuga 30. juuni 2005 oli grupi bilansimaht 1800 miljardit Rootsi krooni, hallatavate varade maht ulatus 1,012 miljardi Rootsi kroonini. Grupp on esindatud 20s riigis üle maailma ning töötajate arv on umbes 20 000.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing