ÄL: Elion hakkab telefonijuhet pidi telepilti pakkuma

15. veebruar 2006, 07:27

Elioni DigiTV ähvardab kaablifirmadel Starmanil ja STV-l äri käest võtta. Koostöös EMT-ga võib Elion tulevikus telepilti ka mobiilimastide kaudu edastada.

Iseenesest hakkas Elion digitelevisiooni pakkuma juba mullu kevadel, ometi kujutavad just eelmise aasta lõpus alanud katsetused telepildi edastamiseks telefonijuhet pidi põhimõttelist murrangut, kirjutab Ärileht.

Suurfirma ei tee erilist PR-kära ega kõlavaid pressiteateid, aga digiboksid on juba välja jagatud, testigrupid töötavad ja ADSL 2+ nime kandev teenus valmistub turgu vallutama.

Elioni juht Valdur Laid ütleb, et eesmärk on juba 2006. aasta esimesel poolel ametlikult välja tulla uue teenusega – telefon, internet ja televisioon ühest juhtmest. Elioni meediajuht Ain Parmas arvab, et veebruari algul lahvatanud tüli Starmani ja STVga sidekanalite küsimuses sisaldas ehk ka pisikese annuse kartust Elioni digiambitsioonide ees.

Starmani juht Peeter Kern konkurentsi ei karda. Starman pakub digitelet eelmise aasta septembrist ja teenuses, mis pakub telet-internetti-telefoni ühest juhtmest, pole midagi uut.

Pärast aastatetaguseid kaablilõikuspidusid ei kipu Starman, STV ja Elion eriti nendesse majadesse, kus konkurendi kaabel juba ees. Kui Elionil aga õnnestub oma ADSL-digitelevisioon käima saada, läheb pilt kohale telefonijuhtmeid pidi, neidsamu juhtmeid mööda, mis Elionil juba olemas. “See on meie minevikust tulev paratamatu eelis,” teatab Elioni esindaja Parmas rõõmsalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing