EPL: EBS andis aluseta magistrikraade

15. veebruar 2006, 07:14

Hoolimata haridusministeeriumi ettekirjutusest jagas EBS talvel tudengitele magistritaseme lõputunnistusi.

Paraku oli neist seitsmest tudengist kuue haridustase nii puudulik, et magistriõppes nad kindlasti õppida ei tohiks, järeldas haridusministeeriumi palvel hiinlaste diplomeid uurinud ENIC/NARIC keskus, mis hindab haridusdokumente, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Hiinlastest tudengite haridust võib võrrelda kutsekooli tasemega,” ütles selle juht Gunnar Vaht. “Üliõpilased poleks saanud asuda magistriõppesse ei Hiinas ega Eestis.”

Juba detsembri alguses kirjutas Päevaleht haridusministeeriumi ettekirjutusest, mis kohustas kooli lõpetama seadusvastane olukord, kus magistriõpet antakse bakalaureusekraadita tudengitele.

EBS andis haridusministeeriumi ettekirjutuse kohtusse. Kooli tegevdirektor Jan Andresoo oli eile teemat kommenteerides väga napisõnaline.

“EBS taotles kohtult esialgset õiguskaitset, mis ka rahuldati,” ütles Andresoo. “Teisisõnu – vastavalt kohtu poolt antud õiguskaitsele on ministeeriumi käskkirja täitmine peatatud.” Esialgne õiguskaitse tähendab seda, et kaebuse või protesti esitamine ei takista kaebuse alla langenud tegevuse jätkamist.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing