PM: Tallinn peab kasutama partei lehenime

15. veebruar 2006, 07:50

Keskerakond andis lepinguga Tallinna linnavalitsusele ainuõiguse ja kohustuse kasutada kaubamärke Pealinn ja Stolitsa, kuigi pole ise veel kaubamärkide omanik.

Esmaspäeval allkirjastatud lepinguga andis Keskerakond kaheks aastaks Tallinna linnavalitsusele ainulitsentsi kaubamärkide Pealinn ja Stolitsa tasuta kasutamiseks. Veel eile puudus Keskerakonnal aga ainuõigus kaubamärgile, mille taotleja saab alles selle registreerimise hetkel patendiametis, kirjutab Postimees.

Lepingus sisaldub ka punkt, millega linn kohustub kaubamärke kasutama, kaotades nende kasutamise õiguse, kui sellenimelisi lehti pole välja antud kaks kuud.

Tallinna linnavalitsuse avalike suhete direktor Ain Saarna ütles, et kaubamärkide küsimuse viis möödunud aastal kabinetiistungile linnapea ning otsus Stolitsa ja Pealinna kasutamiseks võeti seal ka vastu. Lepingu sõlmimine oli vajalik selleks, et kaubamärkide kasutamine oleks seaduslik.

«Kaubamärkide omanik on huvitatud, et temale kuuluv ei oleks «külmunud» olekus,» selgitas Saarna. «Ka ei ole linnavalitsusel huvi hoida kaubamärke, kui neid ei kasutata.»

Patendiameti kaubamärgiosakonna juhataja Reet Aas kinnitas, et Stolitsa ja Pealinn ei ole veel Keskerakonnale registreeritud – taotlusprotsess kestab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing