Täna avatakse Sillamäe-Kotka laevaliin

17. veebruar 2006, 10:17

Saaremaa Laevakompanii teatel toimub Sillamäe-Kotka laevaliini pidulik avamine täna.

Avaüritusest võtavad teiste seas osa ka majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ja Kotka linnavolikogu esimees Topias Kotiniemi.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul alustatakse regulaarreisidega tõenäoliselt märtsis. “Huvi liini vastu on olnud suur, seda nii kauba- kui reisijateveo osas. Viimasega loodame alustada kevadel või suve alguses”, rääkis Rihvk. “Avaüritusel tutvustame värske laevaliini võimalusi ning teenindavat alust Vironia”, lisas ta.

Esialgsete plaanide kohaselt on liini sõidugraafikus mõlemast sihtsadamast kuus väljumist nädalas. Rihvk lisas, et detailne sõiduplaan, reisija- ja sõidukite ning kauba üleveo hinnad on hetkel täpsustamisel ning selguvad lähiajal.

Saaremaa Laevakompanii tütarettevõtte Narva Line OÜ poolt opereeritaval laevaliinil hakkab sõitma Silja Line`ilt ostetud 1977. aastal Norras ehitatud reisi- ja kaubalaev Vironia, mis on 158 meetrit pikk ja 21,6 meetrit lai. Varem Star Windi`i nime kandnud Vironia mahutab kokku 370 reisijat ning 940 liinimeetrit sõidukeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing