PM: Falcki parkimisvõit tühistati

20. veebruar 2006, 07:37

Riigihangete amet (RHA) tühistas Tallinna linnavalitsuse otsuse anda järgmiseks viieks aastaks parkimise korraldamine pealinnas ASile Falck Eesti.

RHA tühistas Tallinna transpordiameti otsused ASi Falck Eesti pakkumise vastavaks ja edukaks tunnistamise kohta, kirjutab Postimees.

Otsuse vaidlustanud Euro Park Finland OY teatas, et otsus tühistati, sest AS Falck Eesti pakkumine ei olnud esitatud pakkumise kutse dokumentides toodud nõuete kohaselt ja pakkumise hindamisel ei järgitud riigihangete seaduse paragrahvi 45 nõudeid. See tähendab, et pakkumiste hindamisel rakendati metoodikat, mida pakkumise kutse dokumentides ei olnud esitatud.

Postimehe andmetel on vaidlusküsimuseks hanke dokumentides olnud nõue, et pakkujad esitavad linnale makstava tuluna protsendi iga-aastasest tulust. Falck esitas erineva protsendi iga aasta kohta eraldi, Euro Park aga ühesuguse.

«Euro Park Finland Oy peab riigihangete ameti otsust õiglaseks. Euro Park Finland Oy on valmis alustama Tallinna linnale parkimise operaatorteenuse osutamist,» teatas Soome firma.

ASi Falck Eesti avalike suhete direktor Andres Lember ütles, et RHA tegi otsuse, mis on linnale kahjulik ja riivab Falcki õigusi. Lemberi sõnul sõltub edasine linnavalitsuse tegevusest. «Ootame ära, mida linn teeb,» lausus Lember.

Tallinna linnapea Jüri Ratas ütles, et linnal on aega RHA otsust vaidlustada. «Täna ma veel mingit seisukohta ei ütle,» märkis Ratas. «Linnavalitsus arutab seda esmaspäevasel kabinetiistungil.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing