Altkäemaksu võtnud politseinikel pandi käed raudu

Gert D. Hankewitz 21. veebruar 2006, 09:47

Ida politseiprefektuuri töötajad panid käed raudu oma ametivendadel, keda kahtlustatakse 2000 krooni altkäemaksu võtmises, kirjutab Põhjarannik.

Kolmapäeva õhtul käivitus Narva linnatänavatel politseioperatsioon, kus nii jälitatavateks kui jälitajateks olid politseinikud. Prefektuuri personali- ja politseikontrollitalituse töötajad võtsid kinni Narva politseiosakonna korrakaitsetalituse konstaabli ja nooremkonstaabli. Viru ringkonnaprokurör Rita Hlebnikova ütles, et esialgu 48 tunniks trellide taha pandud politseinikud on kahtlustatavad selles, et küsisid ühele isikule liiklusprotokolli tegematajätmise eest 2000 krooni.

See polnud väga suur raha, arvestades, et rikkujat oleks purjuspäi autojuhtimise eest muidu ähvardanud kuni 18 000 krooni suurune trahv.

Politseioperatsiooni käigus riivas jälitatav politseiauto jälitajate auto esiust, ent prokuröri sõnul polnud intsidendis midagi tõsist. 'See oli lihtsalt üks väike arusaamatus,' lausus Hlebnikova.

'Politseikontrolli peamine ülesanne on välja selgitada ametnikke, kes teevad oma tööd ebaausalt. Ka edaspidi pöörame suurt tähelepanu ametnike nõuetekohasele teenistusülesannete täitmisele,' ütles Ida politseiprefektuuri teenistusosakonna politseidirektor Raivo Palu.

16. veebruarist on kahtlustatavate politseiametnikega teenistussuhe peatatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing